112 Acil Sağlık Duayeni Dr. Ahmet Haki Türkdemir’i kaybettik.

112 Acil Sağlık Duayeni Dr. Ahmet Haki Türkdemir’i kaybettik.

Türkiye’de Hızır Acil, 112 Acil Sağlık, Ambülans Hizmetleri konusunda yetişmiş en kıymetli sağlık çalışanımız Dr. Ahmet Haki Türkdemir’i geçirdiği kalp krizi sonucu 5 Eylül 2022 tarihinde Ankara’da kaybettik.

Dr. Ahmet Haki Türkdemir’in aziz anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

Başkan’dan ona mektup;

Sevgili Ahmet.. Değerli kardeşim arkadaşım. Ölüm haberini almamın üzerinden 24 saat geçti.

Hala senin aramızdan ayrıldığını kabullenebilmiş değilim. Bir sosyal medya haberinin altından senin yorumunu görebilecekmiş, bilmediğimiz bir konuda bir haberi yine bizimle paylaşacakmışsın gibi geliyor.

O kadar çok şey araştırdın, paylaştın, bizlere ve çevrendeki insanlara vizyonlar açtın ki.. kitap haline getirilse sayfalar yetmez.

Çok zor bir alan olan, yıllarca ihmal edilmiş hastane öncesi acil sağlık hizmetleri ve afet tıbbı alanlarında son 30 yılda kendimi yalnız hissetmememi sağlayan, sıkıldığım da derdimi paylaşabileceğim, ortak hedefleri yakalayabildiğim, birlikte yol alabildiğim nadir insanlardan birisin.

Telefonu açtığımda “Başkanım..” diyen o gür ve kendinden emin sesin, olaylara eleştirisel bakış açın ve çözümlerin bana hep kendimi iyi hissettiriyor, mücadele hissimi artırıyordu.

Kendini iyi yetiştirmiştin, araştırmacıydın, ülkemizde pek çok kişi de olmayan bilgiyi paylaşma özelliğin ile örnek bir insandın.

Çok sevdiğin 112 acil sağlık hizmetlerinden ayrılma düşünceni benimle paylaştığında gerçekten üzülmüştüm.

Sana bunları hissettirenlerin, değersizleştirenlerin, ölümünden sonra yazılanları görünce eğer birazcık insanlıkları kaldıysa utanmaları, üzülmeleri ve senden özür dilemeleri gerekiyor.

Zaten az sayıda kalan bu işe gönül vermiş, emek vermiş, değer katmış kişiye umarım bundan sonra, ölümünden sonra değil öncesinde değer verilir, görüşleri ve eleştirilerine saygı duyulur.

Ahmet’ çiğin, Sen hep bizim farklı sesimiz, çalışkan ve üretken arkadaşımız olarak kalacaksın.

İçin rahat olsun…

Senin ideallerini ve yaşam felsefeni bundan sonra da yaşatmaya, paylaşmaya çalışacağız.

Belki de seni ve bizleri huzura kavuşturacak tek şey bu olacak.

Çıktığın uzun yolculukta yalnız olmayacaksın.

Hoşça kal kardeşim. 06.09.2022

 

Dr. Turhan SOFUOĞLU

Acil Afet Ambulans Hekimleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir