2024 İçin Hazırız!

2024 İçin Hazırız!

Afet Araştırmaları Derneği, kurulduğu 2019 yılından bu yana geçen dört yılda; kamuoyu ile paylaştığı ilkeleri, anlayışı ve hedefleri doğrultusunda kendi mütevazı öz kaynaklarıyla çözüm arayışları üretmeye devam etti.

2024 yılında da aklın, bilimin, teknolojinin ve iyi niyetin afet temalı tüm çalışmalarımızda bizler için yol gösterici olacağı inancımızla bilimsel kabul edilen ölçeklerde olmak koşuluyla daha çok öneriler geliştireceğiz.

Toplumu oluşturan tüm bireylere, sosyal tüm tabakalara, aileye, mahalleye, kurum ve kuruluşlara, akademik çalışmalara, yönetici ve stratejistlere ilham vermeye ve etkin çıkarımlarda bulunmaya devam edeceğiz.

Dünyanın neresinde olursa olsun her türlü afet potansiyeline yönelik çözüm önerileri geliştirmek amacımızı, vazgeçmeksizin, koruyacağız.

Afetle ilgili ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla şeffaf ve etkin işbirliği olanaklarını kurgulayacağız.

Olası her türlü afet dinamiği öncesi ve sonrasında sahada araştırma yapmak isteyen araştırmacı ve akademisyenlerimize fon sağlamak için daha etkin çalışmalar içinde olacağız. Bu amaçla 2024 yılında afet temalı çalışmalarda bizlerle ortak kaygı güden tüm akademisyenlerimizi çalışmalarımızda yanımızda görmek istiyoruz.

Dünyanın her yerinde yaşayan her bireyin sağlıklı, huzurlu, mutlu, barışcıl, esen, yeşil ve daha güzel bir dünyada yaşaması dileğiyle…

Yeni yılınız kutlu olsun !

Sağlıcakla…

Prof. Dr. Mehmet Eryılmaz
Afet Araştırmaları Derneği
www.afet.org.tr

Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir