25 Eylül Dünya Eczacılar Günü Kutlu Olsun…

25 Eylül Dünya Eczacılar Günü Kutlu Olsun…

Türk Eczacıları Birliği yayınladığı bir mesajla “25 Eylül Dünya Eczacılar Günü” nü kutladı ve “Sağlığınız İçin Eczacınıza Güvenin”

25 Eylül, biz eczacılar için önemli bir tarih. 12 yıl önce, 2009 yılında, Türk Eczacıları Birliği olarak Dünya Eczacılık Kongresi’ne ev sahipliği yapmıştık. O gün, orada Uluslararası Eczacılık Federasyonu’nun kuruluş tarihi olan 25 Eylül’ün tüm dünyada “Dünya Eczacılar Günü” olarak kutlanması önerimiz kabul edilmişti. O günden bu yana 25 Eylül, tüm dünyadaki tüm meslektaşlarımız için Dünya Eczacılar Günü olarak kutlanmaktadır.

Sağlık vazgeçilmez bir haktır. Biz eczacılar halkın sağlığı için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarıyız. Olağan durumlarda olduğu gibi pandemi gibi olağandışı durumlarda da yaşatmak için mücadele ettik. Ve bizler yaşatma mücadelesinde 59 meslektaşımızı kaybettik.

Tüm dünyada pandemi ile mücadelede hayatını kaybeden meslektaşlarımızı bir kez daha anıyor, ailelerine sabır diliyoruz. Vatandaşlarımıza sağlıkları, doğru ve güvenilir bilgi için eczacılarına güvenmeleri çağrısını bir kez daha yineliyoruz. Yaşamı ve yaşatmayı savunmaya devam edeceğimizi ifade ederken tüm meslektaşlarımızın 25 Eylül Dünya Eczacılar Günü’nü kutluyoruz.

2020 – 2021 Yılı Yaşam Boyu Onur ve Değer Katan Eczacı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, Ankara, 24 Eylül 2021

25 Eylül Dünya Eczacılar Günü kapsamında düzenlenen tören ile Değer Katan Eczacı Ödülleri ve Yaşam Boyu Onur Ödülleri, sahiplerine takdim edildi. Düzenlenen ödül törenine; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Türkiye Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Avni Uygar Seyhan, Sosyal Güvenlik Kurumu Kurum Başkanı Cevdet Ceylan, Ankara SGK İl Müdürü Tuncay Cevheroğlu, Türk Eczacıları Birliği önceki dönem Merkez Heyeti Üyeleri, kamu kurumlarının yöneticileri,  meslek örgütlerinin yöneticileri, Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği ve Birim Kooperatifleri Başkan ve Yöneticileri, Bölge Eczacı Odalarının Başkan ve Yöneticileri, çok sayıda akademisyen ve eczacı katıldı.

Ödül töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, konuşmasında “Bu yıl Birliğimizin 65’inci yılı. Dönüp baktığımızda emekle, azimle, mücadeleyle, kıvanç ve tasada birlik olmanın verdiği güçle yazılmış bir tarihimiz var. Bugüne kadar mesleğimiz ve meslektaşlarımız adına her ne başarı elde etmişsek işte bu Birlik’le olmanın gücüne inandığımız içindir. 25 Eylül’ün 2009’unda ev sahipliğini yaptığımız FIP Kongresi’nde Dünya Eczacılar Günü olarak kabulü Birliğimizin başarısıdır ve asla unutulmayacak bir tarih sayfasıdır. İşte biz eczacılar, yarınlar da yine Birlikle ve Birlikte başaracağız; geleceğimizi birlikle ve birlikte kuracağız” ifadelerine yer verdi.

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Ödül Töreni

Ecz. Hilmi ŞENER, 2020-2021 yılı “Değer Katan Eczacı Ödülüne” layık görüldü. Ankara, 24 Eylül 2021

TEB tarafından 24 Eylül 2021 tarihinde “Dünya Eczacılar Günü” kapsamında Ankara’da Ödül Töreni düzenlendi.

Eczacılık mesleğine uzun yıllar boyunca hizmet eden çok değerli Ankara Eczacılık Odası üyesi üç Eczacı ödüllendirildi.

Meslek örgütünün farklı alanlarında yıllarca görev yapıp eczacılığa büyük katkılar sunan önceki dönem başkanlarımızdan Ecz. Hilmi ŞENER Değer Katan Eczacı Ödülüne;

Ankara Eczacılık Odası ve TEB’de yaptığı görevler, akademide yetiştirdiği öğrenciler ve yürüttüğü bilimsel çalışmalarla eczacılığa çok ciddi katkılar sunan Prof. Dr. Nurettin ABACIOĞLU Yaşam Boyu Onur Ödülüne;

Prof. Dr. Nurettin ABACIOĞLU Yaşam Boyu Onur Ödülüne layık görüldü. Ankara, 24 Eylül 2021

Klinik Eczacılık alanında yaptığı çalışmalarla eczacılık eğitiminin niteliğinin artması için büyük bir özveriyle çalışan Prof. Dr. Kutay DEMİRKAN TEB Eczacılık Akademisi Hizmet Ödülüne layık görüldü.

Ecz. Hilmi ŞENER, Prof. Dr. Nurettin ABACIOĞLU ve Prof. Dr. Kutay DEMİRKAN Hocalarımızı Dünya Sağlık Haberleri Yönetimi olarak yürekten tebrik ediyoruz.

Bu vesile ile her zaman halkın yanında olan ve halk sağlığını korumak için fedakarca mücadele eden tüm Eczacıların Dünya Eczacılar Günü’nü de kutluyoruz.

Detaylı Bilgi için:

2020 – 2021 Yılı Yaşam Boyu Onur ve Değer Katan Eczacı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir