6. Uluslararası ve 24. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi Sonuç Bildirgesi

6. Uluslararası ve 24. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi Sonuç Bildirgesi

“Savaş ve Şiddet Gölgesinde Sağlık”

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER)’nin 1-4 Aralık 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlediği “6. Uluslararası ve 24. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi” başarıyla tamamlanmıştır. Halk sağlığı gündemini de dikkate alarak bu kongrenin  temasını “Savaş ve Şiddet Gölgesinde Sağlık” olarak belirlenmiştir.

Yüz yüze düzenlenen Kongre’ye 375 kişi katılmıştır. Kongrede dört paralel salonda 35 oturum (panel, konferans, ikili konferans, forum) ve 25 sözlü bildiri oturumu gerçekleştirilmiştir.

Oturumlarda 17’si yurtdışından olmak üzere farklı disiplinlerden 93 bilim insanı sunumlarıyla kongremize zenginlik katmıştır. Kongrede 201 sözlü, 23 poster bildiri sunulmuştur.

Bunlara ek olarak her biri tam gün süren, 12 eğitimci ve 67 kursiyerin katılımıyla 3 kurs düzenlenmiştir.

Ayrıca “Göç Yolunda Çocuk Olmak: Aşı Serüveni” başlıklı slayt gösterisi, TUKMOS toplantısı, HASUDER Yönetim Kurulu Faaliyetleri toplantısı, Anabilim Dalı Başkanları toplantısı ve çalışma grubu toplantıları gerçekleştirilmiştir.

Kongre kapsamında Exeter Üniversitesi’nden Prof. Judith Green tarafından 28 kişinin katıldığı “Uluslararası Dergide Yayın Yapmak” konulu yarım günlük bir workshop düzenlenmiştir.

Halk Sağlığı Yeterlik Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda “Akreditasyon Belgesi” almaya hak kazanan Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalına Açılış Programında belgesi takdim edilmiştir. Ayrıca Kongremizde Halk Sağlığı Yeterlilik Sınavı
yapılmıştır.

Dört gün süren  “6. Uluslararası ve 24. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi” Sonuç Bildirgesi yayınlanmıştır. Bildirge detayı için bağlantıyı açınız.

6. Uluslararası ve 24. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi Sonuç Bildirgesi

 

Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir