Biruni’den Geniş Kapsamlı Sağlık Yatırımı

Biruni’den Geniş Kapsamlı Sağlık Yatırımı

2016 yılında bilimsel kimliğini hastaneye taşıyan Biruni Üniversite Hastanesi Türkiye’nin en önemli sağlık yatırımlarından biri olarak Sefaköy’deki yeni binasında hizmet vermeye başladı. 80.000 m2 alanda hizmete geçen, son teknoloji cihazlarla yeni nesil tedaviler sunan Biruni Üniversite Hastanesi; Türkiye’nin en kapsamlı üniversite hastanesi olarak tasarlandı. 120 ülkeden hastaların tercih ettiği Biruni Üniversite Hastanesi, aynı zamanda çocuk hastalıklarında da geniş bir merkezi bünyesinde barındırıyor

Biruni Üniversite Hastanesi Genel Müdürü Serap Kilerci Ulusal

Dünya bilim tarihine ‘Evrensel Deha’ olarak adını yazdıran Türk bilim insanı Ebu Reyhan El Biruni’den ilham alarak kurulan, 2016 yılında bilimsel kimliğini hastaneye taşıyan Biruni Üniversite Hastanesi yeni yerinde faaliyete başladı. Türkiye’nin en önemli sağlık yatırımlarından biri olarak Sefaköy’deki yeni binasında hizmet vermeye devam edeceklerini belirten Biruni Üniversite Hastanesi Genel Müdürü Serap Kilerci Ulusal, “85.000 m2 alanda hizmete geçen Biruni Üniversite Hastanesi; eğitim, bilim ve teknolojiden aldığı güçle dünya standartlarında sağlık hizmeti sunan ve geleceğin profesyonellerini yetiştirmek için kurulan Türkiye’nin en kapsamlı üniversite hastanesi olarak tasarlandı’’ dedi.

Son teknoloji cihazlarla yeni nesil tedavi

Tüm cerrahi ve dahili bölümlerde seçkin akademik hekim kadrosuyla nitelikli sağlık hizmeti sunmaya devam edeceklerini belirten Serap Kilerci Ulusal ‘’Hastanemizde son teknoloji cihazlardan kurulan bir cihaz parkuru mevcut. Yapay zekâ destekli teşhis ve görüntüleme cihazları ile kanser, kalp, omurga ve diğer hastalıklar yüksek görüntü kalitesiyle görüntülenebiliyor ve hedef odaklı tedaviler planlanabiliyor. Aynı zamanda ortopedik hastalıklarda dünyada ve Türkiye’de az sayılı merkezde yapılan robotik cerrahi ameliyatları ile kardiyoloji, KVC, gastroenteroloji, girişimsel radyoloji ve diğer bölümlerde yeni nesil tedaviler olan girişimsel yöntemlerle yani ameliyata gerek kalmadan tedaviler başarıyla gerçekleştirilebilmektedir’’ dedi. Serap Kilerci Ulusal; kemik iliği nakli, organ nakli, onkoloji merkezi, tüp bebek gibi özellikli tedavilerin yapıldığı merkezlerin de çok yakında faaliyete geçeceğini” ifade etti.

Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Ortopedi, Genel Cerrahi, Gastroenteroloji ve İleri Endoskopi Ünitesi, Kanser Cerrahisi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göz Hastalıkları, Üroloji, Obezite Cerrahisi gibi tüm bölümlerde yeni nesil tedaviler ve ileri teknolojik altyapı ile sağlık hizmeti sunduklarını belirten Serap Kilerci Ulusal ‘’Hastanemizde 1’i hibrit 15 ameliyathane ile Genel Yoğun Bakım, Kardiyoloji Yoğun Bakım, Pediatri Yoğun Bakım ve Yenidoğan Yoğun Bakım olmak üzere toplamda 61 yoğun bakım yatağı bulunuyor’’ diye konuştu.

Çocuk Hastalıkları Merkezi de bulunuyor

Türkiye’nin en geniş kapsamlı ‘Çocuk Hastalıkları’ merkezlerinden birinin de Biruni Üniversite Hastanesi’nde olduğuna dikkat çeken Biruni Üniversite Hastanesi Genel Müdürü Serap Kilerci Ulusal ‘’Çocuk nöroloji, çocuk endokrinoloji, çocuk gastroenteroloji, çocuk alerji ve immünoloji, çocuk cerrahisi, neonatoloji, çocuk ve ergen psikiyatrisi, yeni doğan yoğun bakım ünitesi gibi tüm bölümlerde multidisipliner anlayışla sağlık hizmeti veriyor’’ diye konuştu.

120 ülkeden hasta kabul ediyor

120 ülkeden özellikli ameliyatlar için hasta kabul ettiklerini ifade eden Serap Kilerci Ulusal ‘’ Balkanlar, Ortadoğu, Avrupa ülkeleri ile dünyanın birçok yerinde hasta kabul ediyoruz. Onkoloji, ortopedi, beyin cerrahisi, göz, kalp ve damar cerrahisi gibi birçok bölümümüzde, kompleks cerrahi işlemler için tercih edilen bir hastane konumundayız’’ dedi. 

Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir