DSÖ Genel Direktörü’nün, Dünya Sağlık Haberleri Yönetmeni Bekir Metin’e Teşekkürü!

DSÖ Genel Direktörü’nün, Dünya Sağlık Haberleri Yönetmeni Bekir Metin’e Teşekkürü!

Sayın Bekir Metin,

Health World News, Turkey – Dünya Sağlık Haberleri, Türkiye

DSÖ Türkiye Temsilcisi (2000-2004)

2021’in ilk 100 gününde # Aşı Eşitliği – #Vaccin Equity‘ni desteklemek için yaptığınız her şey için en içten teşekkürlerimi sunarım.

Sağlık çalışanları ve her yerde yüksek risk altında bulunanlar için COVID-19 aşılarına erişim çağrısında bulunarak, DSÖ’nün iş ortakları, Hükümetler ve Endüstri ile çalışmalarını sürdürerek bunların dünya çapında eşit bir şekilde dağıtılmasına yardımcı oldunuz.

DSÖ 100 Günde Neler Yaptı?

In just 100 days:

  • 700 million vaccine doses have been administered in 194 economies
  • COVAX has sent 38 million doses to 100 economies
  • 1500 organisations and tens of thousands of people from 178 countries have signed the Vaccine Equity Declaration, demonstrating truly global support for this cause

Sadece 100 günde:

194 Ülke ve Toplulukta 700 milyon aşı dozu uygulandı

COVAX, 100 imkanı olmayan ülke ve topluluğa 38 milyon doz aşı gönderdi

178 Ülkeden 1500 Organizasyon ve onbinlerce kişi bu amaç için gerçekten küresel desteği gösteren “Aşı Eşitlik Beyannamesi’ni imzaladılar.

Sıradaki ne?

Dünya, sürdürülebilir bir aşı tedariki oluşturmak ve bunu eşit bir şekilde paylaşmak için zamana karşı yarışmaktadır. Çoğu ülkenin aşı tedariki çok sınırlıdır. Bugüne kadar, aşı üretiminin % 87’si yüksek gelirli veya üst orta gelirli ülkelere gitti, düşük gelirli ülkeler ise yalnızca % 0,2 alabildi.

Salgının sona ermesi, aşıların küresel üretim ve dağıtımının daha da büyütülmesini ve işbirliğini gerektirecektir. Herkes aşı olana olana kadar hiçbirimiz güvende değiliz.

Önümüzdeki 100 gün içinde, her ülkedeki tüm sağlık çalışanları ve yüksek riskli bireyleri COVID-19’a karşı aşılanmış görmek istiyoruz. Bu iddialı bir hedeftir ancak küresel bir topluluk olarak birlikte çalıştığımızda beklentileri karşılayabilir ve hatta aşabiliriz.

Nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Sosyal Medyada 100 Günümüzde İlerlememizi Paylaşmak İçin Tıklayınız

Bu ayın (Nisan 2021) ilerleyen günlerinde, dünyanın her yerinden bireyler, yeni bir bağış toplama kampanyası yoluyla aşı sermayesinin hızlandırılmasına dâhil olabilecekler.

WHO Foundation-DSÖ Vakfı ve çeşitli ortaklar tarafından geliştirilen kampanya, bireylerin ve şirketlerin “Bir Al, Bir Ver” seçeneğini seçerek küresel COVID-19 aşı açığını kapatmalarına yardımcı olacak. Daha fazla güncelleme yakında paylaşılacaktır.

# Aşı Eşitliği elde etmek için gösterdiğiniz destek, coşku ve bağlılık için bir kez daha teşekkür ederiz.

Kampanyanın ikinci aşamasında sizinle çalışmak için sabırsızlanıyorum.

Saygılarımla,

Dr. Tedros

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü

  1. # VaccinEquity kampanyasının 100. gününü kutlayan yeni sosyal medya grafiklerini gördünüz mü? Ağlarınızla paylaşmayı unutmayın!
Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir