FIFA Dünya Futbol Şampiyonası Katar’da başlıyor

FIFA Dünya Futbol Şampiyonası Katar’da başlıyor

FIFA Dünya Kupası oyuncularını #Aktif Ol Hareket Et ve çocukları egzersiz yapmaya teşvik et.

2022 FIFA Dünya Kupası, 20 Kasım-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası turnuvasıdır. Turnuvadaki maçlar, 5 farklı şehirde ve 8 farklı stadyumda oynanacaktır. Bu turnuvanın bir diğer farkı, 32 millî takımın yer aldığı son Dünya Kupası olmasıdır, çünkü 2026’dan itibaren takım sayısının 48’e çıkarılması kararı alınmıştır.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre çocukların % 80’i yeterince egzersiz yapmıyor. Bu nedenle Uluslararası Futbol Federasyonları (FIFA), DSÖ, Katar Halk Sağlığı Bakanlığı ile Teslimat ve Miras Yüksek Komitesi #BringTheMoves’u oluşturmak için bir araya geldi. Günde sadece 60 dakikalık egzersiz daha sağlıklı bir yaşama yol açabilir. Bu nedenle, dünyanın her yerinden çocukları hareket ettirmek için bir meydan okuma oluşturduk. #BringTheMoves zamanı! Meydan okuma Aktif olun, yeni bir gol sevinci icat edin ve en sevdiğiniz oyuncuya #BringTheMoves için meydan okuyun. En başarılı hareketlerimizin videolarına göz atın ve kendinizinkini yaratın. Bunu yapmak için:

  1. Hareketlerinizi oluşturun
  2. Telefonunuza kaydedin
  3. Sosyal medyaya yükleyin
  4. Bir futbolcuyu etiketlemeyi ve hashtag kullanmayı unutmayın; #BringTheMoves.
  • Taraftarlar, Katar’da gol attıklarında Bring The Moves’a meydan okuyan oyuncular
  • FIFA, DSÖ, Katar Halk Sağlığı Bakanlığı ile ortak kampanya başlatıldı
  • Brezilya’dan DSÖ İyi Niyet Elçileri Alisson Becker ve Didier Drogba destek kampanyası

FIFA, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Katar Halk Sağlığı Bakanlığı (MoPH) ile Teslimat ve Miras Yüksek Komitesi (SC) ortaklaşa #BringTheMoves (#Aktif Ol Hareket Et) yarışmasını başlattı ve oyuncuları FIFA 2022 Dünya Kupası ‘nda buluşmaya teşvik etti. Dünya çapındaki hayranlar tarafından sosyal medyada kendilerine sunulan kutlama meydan okumaları ve gençleri #BeActive(aktif) olmaya teşvik ediyor.

FIFA Başkanı Gianni Infantino

FIFA Başkanı Gianni Infantino şunları söyledi: “Egzersiz eksikliğinin çocukların sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini biliyoruz ve futbol, ​​bu mesajı bu heyecan verici ve ilgi çekici şekilde yaymak için FIFA 2022 Dünya Kupası’nın önemli platformunu kullanabilir.

“Bu meydan okuma sadece çocukları kahramanlarıyla birleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda hepimizin aktif olması gerektiği mesajını göndermek için şimdiye kadarki en dijital Dünya Kupası’nı kullanıyor ve çocukların günde 60 dakika fiziksel egzersiz yapması gerektiği konusunda ebeveynler için de farkındalık yaratıyor. Şu anda, dünyadaki ergenlerin % 80’i için durum böyle değil.”

FIFA 2022 Dünya Kupası öncesinde ve sırasında, dünya çapındaki çocuklar, #BringTheMoves hashtag’ ini kullanarak sosyal medya sayfalarında bir video yayınlayarak, katılan takımların oyuncularını yeni hareketlerle gollerini kutlamaya davet ediyor.

DSÖ İyi Niyet Elçisi olan eski Fildişi Sahili forvet oyuncusu Didier Drogba

Şanlı bir kariyerde yüzlerce golü kutlayan eski bir oyuncu, şimdi DSÖ İyi Niyet Elçisi olan eski Fildişi Sahili forvet oyuncusu Didier Drogba’dır.

Drogba, “Aktif olmak, fiziksel, zihinsel ve sosyal olarak büyüyüp gelişirken başta çocuklar olmak üzere herkese birçok fayda sağlıyor” dedi. “Aktif olmak bedeniniz ve ruh sağlığınız için iyidir”.

Aynı zamanda DSÖ İyi Niyet Elçisi olan ve gelecek olan Brezilyalı kaleci Alisson Becker Gençleri #BringTheMoves’a teşvik etmek ve daha aktif olmak için FIFA Dünya Kupasına odaklanmak istiyor.

Liverpool kalecisi, “Aktif ol hareket et” yarışmasını destekliyorum çünkü çocukların aktif olması gerektiğine gerçekten inanıyorum” dedi. “Büyürken geleceklerinin iyiliği için aktif olmaları gerekiyor. Biz futbolcuların onlara da ilham kaynağı olabileceğimizi görüyorum. Bu yüzden onlarla biraz eğlenebilir ve vücutlarını biraz hareket ettirmelerini sağlayabilirsek mutlu olacağız.”

Kampanya ayrıca çocukları, FIFA Dünya Kupası boyunca her gün fiziksel olarak aktif olmaya teşvik etmek için yapay zekayı kullanan bir dijital uygulama olan GenMove‘u indirmeye teşvik ediyor. GenMove’un 1. Sezonu 19 Kasım’da Katar Halk Sağlığı Bakanı Ekselansları Dr. Hanan Mohamed Al Kuwari ve DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus tarafından Katar’da düzenlenen Walk the Talk – Health for All Challenge’da başlatılacak.

Dr. Tedros, “Futbol, ​​müzik ve neşe, insanları sağlık için harekete geçirmek için mükemmel malzemelerdir” dedi. “DSÖ’nün FIFA ve Katar Halk Sağlığı Bakanlığı ile Bring the Moves yarışmasındaki ortaklığı, her yerdeki insanları daha iyi sağlık için daha fiziksel olarak daha aktif olmaya motive etmek için Dünya Kupası yıldızlarını küresel olarak gençlerle buluşturmakla ilgilidir.”

#BringTheMoves, herkes için sağlığı korumak ve geliştirmek amacıyla futbolun gücünden yararlanmak üzere tasarlanan FIFA, DSÖ ve Katar Halk Sağlığı Bakanlığı arasındaki işbirliğinin bir parçasıdır. Bu da daha sonra IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi) ve diğer spor organizasyonlarıyla paylaşılabilecek olan toplu toplantılarda sağlığın korunması ve teşvik edilmesi için bir plan oluşturacaktır.

Kaynak:

DSÖ Cenevre Merkezi

Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir