Fransız Kalkınma Ajansı Heyeti, Orman Genel Müdürlüğünü Ziyaret etti

Fransız Kalkınma Ajansı’ndan 150 milyon Avro tutarında finansman sağlanmasına ilişkin Program Kredisi Anlaşması 17 Nisan 2019 tarihinde imzalandı. Söz konusu finansman, Orman Genel Müdürlüğünce (OGM) yürütülmekte olan orman rehabilitasyonu, erozyon kontrolü ve ağaçlandırma faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla kullanılacaktır.

Program Kredisi ile birlikte, ormancılık politikaları ve yönetimi alanında bilgi paylaşımı ve teknik işbirliği kapsamında kullanılmak üzere AFD, ONF (Fransa Ulusal Orman Ajansı) ve OGM arasında 800.000 Avro tutarında bir Hibe Anlaşması da imzalandı.

Bu çerçevede; Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, Ormancılık alanında teknik işbirliği amacıyla kullanılmak üzere, AFD ve Fransa Ulusal Orman Ofisi (ONF) ile imzalanan Hibe Anlaşması kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerin uygulamasını kolaylaştırmak için 3-4 Temmuz 2019 tarihlerinde Orman Genel Müdürlüğünde üst düzey yönlendirme komitesi toplantısı yapıldı.

Orman Genel Müdürlüğünde, 04 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı ve toplantının kapanışının ardından Fransa Uluslararası Orman Ajansı (ONFI) Komite üyeleri Pierre-Emmanuel Leclercq (ONFİ Genel Müdürü) ve Steven Speed (ONFİ Koordinatörü) ve AFD Proje Yöneticisi Erik ZEREN ile birlikte Fransız Büyükelçiliği, Tarım ve Orman Müşaviri François Veil, Orman Genel Müdürü Bekir KARACABEY’i ziyaret ettiler.

Genel Müdür Bekir KARACABEY, Fransız Kalkınma Ajansı ile anılan teknik işbirliği bağlamında yapılan faaliyetleri önemsediğini ve ülkemize de yarar sağlayacağını belirterek, kısaca Orman Genel Müdürlüğünün faaliyetleri hakkında paylaşımlarda bulundu.

 

Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir