Kadınlar Konseyi Derneği Ankara Şubesi Başkanlığı’na Zeren Ünal yeniden seçildi.

Kadınlar Konseyi Derneği Ankara Şubesi Başkanlığı’na Zeren Ünal yeniden seçildi.

Türk Kadınlar Konseyi Derneği Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulu 10 Mayıs 2022’de Ankara’da yapıldı.

Pandemi nedeniyle 2 yıldır toplanamayan Derneğin Olağan Genel Kurul Pandemi Tedbirlerinin kalkmasıyla çalışmalarına yeniden başladı. Genel Kurul toplantısında Başkan Zeren Ünal tekrar aday gösterilerek oy birliği ile yeniden Başkan seçildi. Daha sonra Yönetim Kurulu üyeliğine Fatma Bal, Şule Ersoy, Funda Hanım ve yedek üyeler oy birliği seçildi.

Zeren Ünal kendisi önderliğinde 2009 yılında kurulan Kadınlar Konseyi Derneği Ankara Şubesi’nin en uzun süre görev yapan başkanı oldu. Başkanlar 3 yıl süreyle görev yapıyor.  Başkanlık görevini özveriyle sürdüren Zeren Ünal Eski Maliye Bakanlarından Ahmet Kurtcebe Alptemoçin’in de ablası.

Seçim sonrasında konuşmasında eski projelerinden en çok ses getirenlerden birinin su projesi olduğunu hatırlatan Ünal, bu proje ile Ankara’da su kirliliği olan zamanlarda 30 tane okula Avrupa’dan su arıtma cihazı getirterek kullanmaya başlattıklarını, çocukların temiz içme suyuna kavuşmalarını görmenin eşsiz bir duygu olduğunu ifade etti.

Polatlı Gordion Antik Kenti Kral Midas Tümülüs’ünün Dünya Mirası listesine alınması projesine destek ve katkı veren ilk Kadın Kuruluşu olduklarını ve bu çalışmada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Gençler, çocuklar ve ihtiyacı olan kadınların hayatına dokunmanın önemine değinen Zeren Ünal üyeleri yeni projeler teklif etmeye davet etti.

Zeren Ünal yayınladığı teşekkür mesajında duygularını şöyle dile getirdi:

“Türk Kadınlar Konseyi Derneği Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulunu 10 Mayıs 2022’de gerçekleştirdik. Siz Sevgili Üyelerimiz, dostlarımız, sevgili kardeşlerim önce kavuştuk sonra görevimizi yaptık. Yönetim Kurulu Üyelerimiz canla başla çalıştılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepinizin yüreği sevgi dolu, inanmanın, birlikte olmanın mutluluğunu yaşadık. Daha çok çalışacağımıza, değerli projeler üreteceğimize, yine hep beraber olacağımıza söz verdik.

Hasta olduğu için gelemeyenlere geçmiş olsun, Ankara dışında olup gelemeyenler de onlardan güç aldığımızı biliyor. Hep birlikte çalışarak gençlerimizin kadınlarımızın hayatına dokunacak projelerimizle şubemizi güçlendirerek daha çok tanıtacağımıza inanıyorum.

Genel Kurul Toplantımıza Genel Başkanımız Sayın Fatoş İnal ve Sayın Aydanur Mürsel de gelerek destek verdiler, mutlu ettiler, çok teşekkür ediyoruz. Konservatuar öğrencisi gençlerimizin hazırladığı mini konserle ruhumuz dinlendirdi,  şenlendik. Tekrar buluşmak dileği ile nice yıllara, nice anlamlı projeler gerçekleştirmeye diyoruz. Sizleri seviyoruz.”

Türk Kadınlar Konseyi Derneği 1959 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Ankara ‘da kuruldu.  Yine Bakanlar Kurulu karayla “TÜRK” adını kullanma hakkı ve “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsünü kazandı.

Derneğin amacı:” Türk kadınlarının maddi ve manevi kalkınmasında dayanışmayı sağlamak.”

Yazar Gülseren Tozkoparan Jordan, 20 Mayıs 2022

Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir