Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya Konya’ da silahlı saldırı sonucu şehit edildi.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya Konya’ da silahlı saldırı sonucu şehit edildi.

YETER ARTIK….

Meslektaşları ve  halk ne dedi…

Bugün ( 6 Temmuz 2022) Konya’da Kardiyoloji Uzmanı Meslektaşımız Dr. Ekrem Karakaya görevi başında uğradığı silahlı saldırı ile şehit edildi. Milletçe başımız sağ olsun. Cana kıymak asla kabul edilemez. Sağlığı koruyan, hastalıkları tedavi eden hekimin canına kıymak, toplumun canına kıymaktır.

Prof. Dr. M. N. İ

—————————————-

Bugün göz göre göre bir hekim görevi başında katledildi. Bu ülkede artık hiçbir hekimin can güvenliği yoktur. Hâkim ve savcı için alınan önlemler hekimler için de gecikmeden alınmalıdır. Hekime kalkan eller en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Aksi takdirde sağlık kuruluşlarında çalıştıracak hekim bulamayacaksınız.

Dr. T. S

———————————

Bir hekimi, değerli bir meslektaşı daha hastane terörüne kurban verdik. Çok üzgün ve çok öfkeliyim. Üstelik katil de bir başka hastanede güvenlik görevlisi. İroniye bakar mısınız?

Dr. Ö. C. S

——————————————-

Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan meslektaşımız Doktor Ekrem Karakaya görevi başında bir silahlı saldırı sonucu öldürülmüştür. Sağlık şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Dr. P. A

——————————–

Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan meslektaşımız Doktor Ekrem Karakaya görevi başında bir silahlı saldırı sonucu öldürülmüştür. Sağlıkta şiddetin bir an önce son bulması ümidiyle, Sağlık şehidimize Allah’tan rahmet, tüm ülkemize başsağlığı diliyorum.

Prof. Dr. T. E

——————————-

“Şehidimiz var, yastayız”. Bugün Uzm. Dr. Ekrem Karakaya, görevi başında, bir hasta yakını tarafından, başından vurularak, katledildi…

Vatandaş S. T

—————————————–

Sağlık alanında çalışanların önceliği hep işidir, hastasıdır. Her zaman mezun olduğu gün yaptığı yeminle toplum sağlığı üzerinde emek vermiştir. Görev şehidi doktorumuza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Prof. Dr. E. İ. S

—————————————-

Hastaneye silahla giren katillere engel olamayanlar doktorların öldürülmesi haberlerinin duyulmasını engelliyor!

Dr. S. C. N

————————————-

Bugün (6.7.2022) saat 15:00 sularında Konya Şehir Hastanesinde bir doktor cani bir kişi tarafından silahla vurularak öldürüldü.

Hangi vicdan bu cinayeti masum görebilir?

AVM’ye bile girerken cihazlarla kontrol yapılırken; hastanelere, sağlık kuruluşlarına elini kolunu sallaya sallaya içeri insanlar alınıyor. Hiçbir güvenlik tedbiri yok.

Şimdi bir kaç twit atılıp kınanır ve bir sonrakine kadar hiçbir mercii bir önlem almaz.

Ayrıca bu silahlanma niye?

Diyecek söz bulamıyorum…

 

Kamu Yöneticisi H. K

—————————————

Konya Şehir Hastanesi’nde bir poliklinikte hasta yakını ile kardiyoloji uzmanı doktor Ekrem Karakaya arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. (6.7.2022)

Doktoru silahla vuran hasta yakını, aynı silahla intihar girişiminde bulundu. Durumu ağır olan doktor Karakaya ve saldırganın ameliyata alındığı öğrenildi.

VALİ ÖZKAN: DOKTOR VE SALDIRGAN KURTARILAMADI

Ağır yaralanan doktor ve saldırgan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Saldırıya ilişkin açıklama yapan Konya Valisi Vahdettin Özkan, “Saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı” dedi.

STK

———————————–

Bir kardiyolog kaç yılda yetişiyor, o güne kadar nasıl ağır koşullarda çalışıyor, kim bilir kaç gece nöbet tuttuğu için evine gidemiyor, uykusuz gecelerden sonra o gün akşama kadar hastalarına bakmaya devam ediyor…
Hiç bunları düşündünüz mü?
Bugünlere gelebilmek için genç meslektaşım Dr. Ekrem Karakaya yıllardır nasıl ter döktü, nasıl uzak kaldı hayattan, nasıl ihmal etti ailesini hatta kendi hayatını… Bunlar hiç aklınıza geldi mi?
Halkımız eskiden zor gününde dertlerine deva olan doktorlara çok saygı gösterir, onları adeta başında taşırdı.
Şimdi ise tıpkı kadınlar gibi doktorlara da saldırmak, dövmek, sövmek hatta öldürmek sıradan hale geldi.
Eskiden bir doktora saygısızlık etmek bile kimsenin aklından geçmezken şimdi neredeyse ilk akla gelen mi oldu?
Bizim insanımıza ne oldu?
Öyle üzgünüm ki…
Şiddeti tüm kalbimle kınıyor, sevgili meslektaşıma Allah’tan rahmet, kim bilir bu haberle ne hale gelen ailesine de sabırlar diliyorum.
Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu
Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir