Prof. Dr. Münevver Bertan Hoca da Koronavirüs’e yenildi…

Prof. Dr. Münevver Bertan Hoca da Koronavirüs’e yenildi…

Türk ve Dünya Sağlığına Hizmet Veren Türk Bilim İnsanları ve Yöneticileri arasında önemli bir konuma sahip olan Prof. Dr. Münevver Bertan, 6 Ocak 2021 tarihinde Covid-19 tedavisi gördüğü Ankara Başkent Üniversite Hastanesinde yaşama veda etti.

Prof. Dr. Münevver Bertan; Bir Halk Sağlığı bilim insanı olarak, aşı konusuna kendini adamı, 1985-1992 yılları arasında T. C. Sağlık Bakanlığına bu konuda Danışmanlık yapmış, birlikte çalışma şerefine nail olmuş biri olarak, Dünya Sağlık Örgütü ve Türkiye arasındaki sağlık ilişkilerine yön vermiş ve 1994-1996 yılları arasında Dünya Sağlık Örgütü Yönetim (İcra) Kurulunda Türkiye’yi temsil etmiş istisnai bir insandı… Kendisi hakkında kısa bir süre önce “Dünya Sağlık Haberleri” web sitesinde özgeçmişini ve yaptıkları işleri yayınladığım Prof. Dr. Münevver Bertan yaşama veda etti.

Değerli Münevver Hocam,

Sonsuzluğa yolculuğunuzda yolunuz açık, mekanınız Cennet olsun..

Başta Ailesi, Yakınları, Dostları, En son ve hala Genel Müdür olarak görev yaptığı Uluslararası Çocuk Merkezi Çalışanları, Halk Sağlıkçılar olmak üzere, tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyorum.

Bekir Metin,

DSÖ Eski Türkiye Temsilcisi, Ankara, 6.1.2021

Detaylı Bilgi için:

Prof. Dr. Münevver Bertan

 

Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir