Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ile Görüşme

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ile Görüşme

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ile Türkiye Sağlık Vakfı Dış ilişkiler Kurul Başkanı Bekir Metin (6 Kasım 2019)

Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilciliğinde 1974-2005 yılları arasında görev yapan ve halen Türkiye Sağlık Vakfı Dış İlişkiler Kurul Başkanı olan Bekir Metin;

Görev yaptığı yıllardaki çalışmaları, yazdığı kitapları, gerçekleştirdiği uluslararası toplantıları, yurtdışı ziyaret raporlarını ve son 45 yılda sağlık alanında özellikle Sivil Toplum kuruluşlarındaki çalışmalarından edindiği ulusal ve uluslararası bilgi birikimini Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ile paylaştı.

Ziyaretin amaçları arasında bilgi ve birikimini paylaşmak ile 2020 yılı içerisinde yazacağı

“Dünya Sağlık Örgütü ve Türkiye ile İlişkilerive

Türkiye’deki Uluslararası Kuruluşlar ile Sağlık Alanında İşbirliği Çalışmaları”

Kitapları için Sağlık Bakanlığının ilgili birimi olan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün gerekli yasa ve prosedürler çerçevesinde işbirliği içerisinde çalışmak isteğinde bulundu.

Sağlık Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr Selami Kılıç ile eski Dış İlişkiler Daire Başkanı Bekir Metin (30 Eylül 2019)

Sağlık Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Genel Müdürü ile de iki ayrı görüşme yaptığını ve bu konuda resmi başvuruda bulunduğunu belirten Bekir Metin; Söz konusu kitapların yazılıp kamuoyuna kazandırılması halinde, sağlık alanında özellikle Birleşmiş Milletler ve diğer Uluslararası kurum ve kuruluşlarla olan sağlık alanındaki önemli geçmiş tarihi belgelerin de Türkiye toplumuna ve bu alanda çalışan ve ilgilenenlere çok yararlı bilgiler sağlayacağını dile getirdi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe kendisine verilen bilgilerden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Bakanlık AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü aracılığıyla gerekli olan bilgilerin ilgili prosedürler çerçevesinde gerçekleşebileceğini söyledi. Sağlık Bakanlığına ve sağlık alanında hizmet verdiği diğer kuruluşlarda, sağlık alanında yaptığı çalışmaları için teşekkür etti ve bundan sonraki çalışmaları için de başarı dileklerini dile getirdi.

Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir