Sağlık çalışanına zam müjdesi…

Sağlık çalışanına zam müjdesi…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bütün çalışanları ve özellikle de hekimleri mutlu edecek maaş artışı yapacaklarını söyledi.

Sağlık Bakanı’ndan hekimlere maaş artışı müjdesi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bütün çalışanları ve özellikle de hekimleri mutlu edecek maaş artışı yapacaklarını söyledi.

Koca, TBMM’de  1 Aralık 2021 Salı günü gazetecilerin sorularını yanıtlarken, sağlık çalışanlarına yönelik maaş iyileştirmesi düzenlemesinin, bazı kanunlarda değişiklik öngören teklifin Genel Kurul’daki görüşülmesi sırasında madde eklenmesi şeklinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Sözkonusu maddeler üzerindeki çalışmaların sürdüğünü anlatan Koca, şöyle konuştu:

“Bütün siyasi parti gruplarının da başkanlarının da destek vereceğini ümit ediyoruz, destek vereceklerinden bir şüphem yok. Hekimler, diş hekimleriyle ilgili; genel uygulama, sabitin genel bütçeye aktarılması dahil önemli maddeler. Bütün çalışanlarımızı, özellikle hekimlerimizi mutlu edecek bir düzenleme olacak.”

Bakan açıklama yaparken, grup toplantısından çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin yanına gelerek, “Ne söyledi?” diye sordu. Konuyu öğrenen Erdoğan’ın “Para pul söylemedi mi?” sorusu üzerine Koca ”detay vermediğini” söyledi.

Erdoğan, detay almak isteyen gazetecilerin ısrarı üzerine, ”5 bin, 2 bin 500 lira; bu tür zamlar geliyor” yanıtını vererek, oradan uzaklaştı.

Açıklamasına devam eden Koca, şu bilgileri paylaştı:

“Emeklilikle ilgili pratisyen hekimlere ek gösterge olarak 13 bindi, 33 bine; uzman hekimler, diş hekimler dahil olmak üzere 17 bindi, 40 bin ek göstergeye çıkmış oluyor. Bütün pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere, diş hekimleri dahil olmak üzere 5 bin lira. Düzenleme bugün Mecliste bütün milletvekillerinin, siyasi parti gruplarının desteğini bekliyoruz. Sabit ek ödeme de genel bütçeye aktarılıyor.”

Kaynak:

Ajans Bizim

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir