Türk Kalp Vakfı Tarihçe

Türk Kalp Vakfı Tarihçe

Türk Kalp Vakfının Dünü Bugünü

Türk Kalp Vakfı, 10 Haziran 1975 tarihinde kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana sadece halkımızdan sağlanan yardım ve bağışlarla dünyanın ve özellikle Türkiye’nin rekor seviyede en fazla ölüme sebep olan kalp damar hastalıkları konusunda aralıksız hizmet sunulmaktadır.

Türk Kalp Vakfı; 1995 yılından beri 26 ülkeden 33 üyesi bulunan Avrupa Kalp Birliği, 2001 yılından beri de birçok ülkeden  üyesi bulunan Dünya Kalp Federasyonun resmi üyesidir.

Dünyanın ve özellikle Türkiye’nin rekor seviyede en fazla ölüme sebebiyet veren sağlık meselesi olan kalp damar hastalıkları konusundaki farkındalık yaratma çalışmaları ile ülkemizin Sivil Toplum Örgütleri arasında yer alan Türk Kalp Vakfı, ölümlerin asgariye indirilmesi yolunda insanlarımızı motive etme, bilinçlendirme ve uyarma görevini, ulusal ve uluslararası alanda sürdürerek başarıyla yerine getirmektedir.

Ayrıca, Vakfımız, erken tanı noktasında hizmet vermekte ve toplumsal bilinç yaratma görevini uygulama ile birleştirmektedir.

Vakfın Değerleri

Misyonu

Kardiyoloji konusunda, kalp ve damar sağlığında bilinç oluşturmak ve bu konuda koruyucu hekimlik sağlayarak halkımıza tedavi hizmetleri sunmaktır.

Vizyonu

Halkımıza en yeni teknolojiyi takip ederek, kaliteli, güvenli ve vakıf bilinci içinde kalp sağlığı hizmeti vererek hastalarımızın ve çalışanların memnuniyetini sağlamaktır.

Politikası

Kardiyoloji ve Kalp-Damar Sağlığı konusunda bilinç oluşturarak, hasta ve çalışan memnuniyeti odaklı, etik ilkelere uygun, kendini ve sistemlerini sürekli geliştiren ve yasal mevzuatlar doğrultusunda kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır. Bu çerçevede Türk Kalp Vakfı; güvenilirlik, dürüstlük, takım çalışması ve mükemmellik ilkeleri doğrultusunda verimli çalışmayı ilke edinmiştir.

Türk Kalp Vakfı ISO 9001 Belgesi

Vakıfla İlgili Diğer Bilgilere Ulaşmak İçin;

Vakfın Mevcut Yönetim Kurulu

Vakfın Tıp Kadrosu

Vakfın Tıp Merkezleri

Vakfın Anlaşmalı Kurumları ve Sigortalar

Sağlıklı Bilgiler (Makaleler ve Videolar)

Kaynakça:

Türk Kalp Vakfı Web Sitesi

 

İletişim Bilgisi:

Türk Kalp vakfı

19 Mayıs Caddesi No:8 34360 Şişli / İstanbul, Tel: 0 212 212 07 07, Faks: 0 212 212 68 35, E posta: tkv@tkv.org.tr

Share This
COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir