Türkiye Sağlık Vakfı ile Gaziantep Sanko Üniversitesi arasında “Eğitim İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Türkiye Sağlık Vakfı ile Gaziantep Sanko Üniversitesi arasında “Eğitim İşbirliği Protokolü” imzalandı.

“Sanko Üniversitesi – Türkiye Sağlık Vakfı Eğitim İşbirliği Protokolü”, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı ve Vakıf Başkanı Dr. Murat Balaban tarafından Gaziantep’te 11.02.2020 tarihinde imzalandı.

Türkiye Sağlık Vakfının amacı, “Türk toplumunun sağlık alanında bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek, sağlık hizmetlerinin etkin yerine getirilmesine katkıda bulunmak ve toplumun sağlıklı bireylerden oluşması için özellikle sağlık alanında eğitim faaliyetlerinde bulunmaktır. Ayrıca, topluma koruyucu sağlık hizmetlerinin önem ve anlamını tam olarak aktarmak, sosyal sorumluluk ve farkındalık çalışmaları ile de sağlıklı yaşam kültürünü ön plana çıkararak hizmet sunmaktır.

Vakfın amacı doğrultusunda eğitimler yapmak ve/veya yaptırtmak, ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla projeler gerçekleştirmek, sağlık alanında (sağlık turizmi dâhil) yatırım yapacak yerli ve yabancı kuruluşlarla Vakıf Senedi çerçevesinde işbirliği yapmaktır.”

Sanko Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, Vakıf Başkanı Dr. Murat Balaban, Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı ve Vakıf Dış ilişkiler Kurul Başkanı Bekir Metin, (Gaziantep, 11 Şubat 2020)

Türkiye Sağlık Vakfı, Gaziantep’te bulunan Sanko Üniversitesi ile sürdürdüğü görüşmeler sonucu, her iki tarafın da üzerinde anlaştığı eğitim konularında ulusal ve uluslararası düzeyde birlikte yaratacağı sinerji doğrultusunda işbirliği yapmak amacıyla bir iyi niyet sözleşmesi imzalamaya karar verdiler.

Türkiye Sağlık Vakfı Dış İlişkiler Kurul Başkanı Bekir Metin, 9 Ocak 2020 tarihinde Gaziantep’e gerçekleştirdiği ziyaret sırasında; Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı başkanlığında oluşan yöneticilerle bir toplantı yapıp, hangi alanlar da işbirliği yapılabileceği konuları kararlaştırılmıştı.

Anılan Gaziantep ziyareti sonrası, Türkiye Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu yaptığı değerlendirme sonucu; Sanko Üniversitesi ile 2 yıllık bir süreyi kapsayacak karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımının söz konusu olacağı bir “Eğitim İşbirliği Protokolü” yapılabileceğini Sanko Üniversite yönetimine bildirmiş ve taraflar arasında yapılan yazılı ve sözlü görüşmeler sonrası, 11 Şubat 2020 tarihinde Sanko Üniversitesinde yapılacak son değerlendirme sonucu Protokolün imzalanması kararlaştırılmıştır.

Paylaş
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir